kurumsal

belgelerimiz kurumsal
Ürünlerimizi keşfedin, arayın..

kurumsal

Sönmez GRUP ilk ticari atılımını 1980 yılında İsmail SÖNMEZ tarafında kurulan Sönmez İNŞ.Taah.Nak.End.Paz.Tic.Ltd.Şti. adı altında yapı malzemeleri satış mağazası ile başlamış, sektörde en iyi ve en tanınmış markaların dağıtıcı bayiliğini yaparak satış faaliyetlerini sürdürmüştür.

Sönmez Gurup , Sönmez İNŞAAT olarak yapı malzemeleri satışının yanısıra müteahhitlik faaliyetlerine başlamış ve bu güne kadar 1000’ den fazla daire ve onlarca bina inşa etmiştir, binlerce kişiyi ev sahibi yapmış,köklü geçmişi , güçlü sermayesi ve dürüst iş ahlakı ile sektörün en saygın şirketleri arasında yerini her zaman korumuştur.

Sönmez GRUP, 1998 yılında ÜNPLAS markası adı altında plastik boru fabrikalarını kurmuş, çeşitli sektörlerle ilgili boru imalatını Türkiye’nin gelişen tarım ve sanayi sektörüne uygun üretimlerle bunu Türkiye’ye sunmuş, yurt genelinde ve yurt dışında bayi ağının gelişmesine de büyük önem vermiştir.

Sönmez GRUP, 2002 yılında ünplas Boru’ya bağlı olarak nakliye firmasını kurmuş,bünyesine dahil ettiği yeni tırlar ile araç parkurunu geliştirerek ve genişleterek en kısa zamanda ve en iyi hizmet anlayışı ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamanın sorumluluğunu üstlenmiş ve sorumluluğu büyük bir görev olarak kendisine benimsemiştir.

Sönmez GURUP, 2006 yılında ise SÖNMEZ SERAMİK İmalat ve san.Dış Tic.Ltd.Şti.’ ni kurmuş ve bünyesine S’TİNA BANYO markasını katarak 2010 yılında Akrilik banyo ürünlerinin üretimine başlamıştır . En kaliteli ve en doğru kitleye ürünlerini sunmak amacıyla yola çıkan SÖNMEZ SERAMİK uzun yıllardır müşterilerine yüksek hizmet kalitesini sunmayı öncelikli hedef ve ilke edinmiştir.

Sönmez GRUP, 2014 yılına gelindiğinde ise SÖNMEZ CAM adı altında sektöründe eksikliğini hissettiği cam işleme ve temperleme tesisini bünyesine katarak üretime başlamış, müşterilerinin ihtiyaçlarına ve taleplerine en kısa zamanda en mükemmel kalite ve hizmet anlayışıyla cevap vermeyi hedeflemiştir.

Sönmez GRUP,yine 2014 yılında yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek SÖNMEZ AKRİLİK LEVHA tesisini kurmuş ve üretim ağına akrilik levha, polistren levha vb. ürünleri katıp üretim ağını genişleterek sektörde herzaman lider olmayı ve bu yolda emin adımlarla ilerlemeyi kendine görev olarak bilmiştir.